טיול מאורגן לאוגנדה – איך בוחרים טיול מאורגן?

בזיכרון הישראלי הקולקטיבי, לאוגנדה יש חלק לא קטן בהיסטוריה שלנו. זה התחיל כמובן עם תוכנית אוגנדה המפורסמת וזה המשיך עם היחסים שישראל פיתחה לימים עם מנהיג אוגנדה אידי אמין, והאופן בו הם התהפכו, ובשיאם החטיפה לאנטבה ב-1976.

היום, יש אוגנדה תופסת מקום מסוים במפת היעדים של ישראלים רבים, צעירים ומבוגרים, אשר מעוניינים לטייל באפריקה ולחוות אותה. אוגנדה הנמצאת במזרח היבשת על חופו של אגם ויקטוריה, היא יעד פופולארי עבור רבים, כאלה המבקשים לבקר בג'ונגלים וביערות של המדינה, להכיר את האוכלוסייה המקומית וכן לבקר באתרים שונים הקשורים גם להיסטוריה של ישראל, כאמור.

אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות טיול מאורגן לאוגנדה. ישנן חברות המתמחות בארגון טיולים מאורגנים לאפריקה באופן כללי ובפרט לאוגנדה. הן נעזרות בגורמים מקומיים, מקצועיים ואמינים, אשר יודעים כיצד לארגן טיולים לתיירים המגיעים ממדינות שונות בעולם, וכן אותן חברות נעזרות במומחים ישראלים, מדריכי טיולים וגורמים אחרים, אשר יודעים כיצד לתכנן טיול, איך לבנות מסלול בצורה מדויקת וכיצד לספק למטילים את כל מה שהם צריכים.

חשוב לציין, להבדיל מיעדים אחרים בעולם, כולל יעדים לא פשוטים לטיול, הרי טיול מאורגן לאוגנדה זו הדרך הטובה והבטוחה ביותר לטייל במדינה. זאת כמובן במידה והצוות של החברה יודע כיצד לבנות ולארגן טיול כזה. הסיבה לכך שזו הדרך הטובה והבטוחה ביותר היא, אוגנדה היא לא מדינה קלה, בטח לא עבור תיירים מהמערב, ולכן עדיף לטייל בה בקבוצה עם מטיילים נוספים, בהסעות מאורגנות, עם כל מה שנדרש בשביל ליהנות מהחוויה ולחזור הביתה בשלום.

 

איך בוחרים טיול מאורגן בצורה נכונה?

לפני שמחליטים היכן לקנות חבילת טיול מאורגן לאוגנדה, צריך לבדוק לא רק מה החברה מציעה באופן מעשי, בין אם זה מבחינת מספר ימי טיול, מסלול, אתרים ויעדים, טיסות ובתי מלון וכדומה, אלא צריך לבדוק את האמינות והמוניטין של החברה. עד כמה באמת היא נחשבת מקצועית בתחומה ובפרט, עד כמה היא נחשבת מקצועית בתחום של טיולים לאפריקה. יש הבדל עצום בין לארגן טיול באירופה לבין לארגן טיול באפריקה, ובפרט באוגנדה.

חשוב לשבת עם צוות החברה ולשמוע מהם, מה בדיוק מציעים לכם, איפה תבקרו, כמה ימים תשהו בכל מקום, מי מלווה אתכם וכיצד, איך אפשר להבטיח שהטיול שלכם יהיה מהנה ובטוח. מעבר לזה, חשוב לבחון את המסלול ולראות האם הוא כולל את מה שאתם רוצים לראות וכן את כל מה שאתם אמורים לראות באוגנדה.

טיול איכותי לאוגנדה, הוא כזה שמשלב בתוכו טבע במובן האמיתי של המילה, קרי ג'ונגלים, יערות, שמורות, וכן ביקורים בכפרים מקומיים, להכיר את האוכלוסייה המקומית, אוכל, תרבות, ולהבין מה זו אוגנדה האמיתית, אפילו אם מדובר בתמצית, שכן טיול מאורגן בדרך כלל נמשך שבוע, שבועיים.

 

שתפו מאמר זה