באילו נחלים באזור הצפון מומלץ לבקר עכשיו

שמורות הטבע והנחלים בישראלים הרוו את צימאונם בחורף האחרון. בפעם הראשונה מזה זמן רב אפילו הרי אילת זכו להרגיש בגשמים.  נחלי ישראל הם יחידת ההנעה של  מי הגשמים המובילים אותם על פני מרחקים מן המזרח אל המערב עד הים התיכון וישנם גם נחלים רבים בישראל שאינם נשפכים לים. בדרכם הם ממלאים את שמורות הטבע במים רבים שהם מקור החיים החיוני לבעלי חיים ,עצים ,פרחים ועוד.  זוהי תקופה נפלאה לנצל את מזג האוויר כדי להגיע לנחלים ולהנות ממפלים הצונחים מגובה רב אל תוך בריכות ציוריות , או לראותם  זורמים בעוצמה רבה ממקום למקום. אפשר לשלב עם מחזות הזרימה, טיול שווה ליד הנחלים.    

ריכזתי עבורכם את רשימת 6 הנחלים בצפון בהם מומלץ לבקר

1) נחל השופט הוא אחד הנחלים שהגשמים עושים להם ממש טוב , הנחל נמצא באזור רמות מנשה . לאורך הנחל הוכשרו מספר מסלולי טיול חלקם אפילו מונגשים ומתאימים לעגלות ילדים. אזור נחל השופט נצבע כולו בירור ומים כה רבים שזורמים בערוצו מפרים את השקט האינסופי של הטבע.

איך מגיעים : בוויז : נחל השופט.

2) נחל עורבים – הוא נחל הנמצא באזור רמת הגולן , במקום מסלול עם שביל מסומן שאם תלכו לפיו תגיעו בסוף למפל ענק הנשפך בין סלעי הבזלת האקזוטיים של הרמה ובין שיפולי הרי הגולן. ברקע כל אזור עמק החולה פרוש לנגד עינכם. הנחל נמצא בתוך שמורת טבע שבחורף עוטה פריחה ושלוליות חורף.

איך מגיעים בוויז : נחל עורבים.

3) נחל תנור – הנקרא גם נחל עיון , הוא נחל הנמצא בשמורת טבע הצפונית ביותר בישראל. יש בה מסלולי טיול משגעים המשלבים הליכה בין מפלים , המפל היפה ביותר בשמורה זו הוא מפל התנור מפל הצונח מגובה רב אל תוך בריכה יפיפייה . בחורף המפל מלא במים וזו חוויה שמימיית להביט במים יורדים וזורמים מגובה כה רב.

איך מגיעים בוויז : שמורת נחל עיון (התנור).

4) נחל הבניאס – הנחל האולטימטיבי הישראלי מכונה גם נחל חרמון , אחד הנחלים המרכזיים המנקז את מי הפשרת השלגים מהר החרמון ומכאן שמו. בחודשי החורף מומלץ להגיע לשמורת הטבע ולטייל בה , ללכת לאורך הנחל שעוצמתו פשוט שוברת כל שיא וחזקה בעוצמתה. במקום גם ממצאים ארכאולוגיים. 

איך מגיעים בוויז : שמורת נחל הבניאס.

5)נחל אל-על – נחל זה הוא נחל איתן וזורם כל השנה. הנחל נמצא באזור דרום רמת הגולן באזור פראי , לנחל מספר מפלים מרשימים ביופיים הנקראים המפל הלבן והמפל השחור. ההליכה לאורך ערוץ הנחל משלבת נופים עוצרי נשימה ובעונת החורף והאביב עטופה בפריחה צהובה הכרוכה סביב ערוץ הנחל האקזוטי שזורם במהירות.

איך מגיעים בוויז: חניון נחל אל על.

6)אחרון אחרון חביב הוא נחל גמלא – זהו נחל הנמצא ברמת הגולן גם כן בתוך שמורת טבע שהיא אתר קינון לנשרים ויש בה את אחד מהמצפורים היפים ביותר בישראל. נחל גמלא צונח מהמפל הכי גבוה במדינת ישראל , 51 מטרים . ניתן להגיע מתוך השמורה עד למרגלותיו. 

איך מגיעים בוויז : שמורת גמלא. 

 

שתפו מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

תוכן עניינים

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

תיקון דלתות הזזה – כל מה שצריך לדעת לפני שמתקנים לבד

בלא מעט מבנים, מגורים ואחרים, אנחנו יכולים למצוא דגמים של דלתות הזזה אשר מותקנות בכניסה לחללים שונים במבנה. דלתות אלו נפתחות ונסגרות באמצעות הזזתן ימינה ושמאלה, על מסילה המותקנת בחלק העליון של הדלת ולעיתים גם בחלק התחתון. דלתות הזזה, ניתן למצוא גם במגוון רחב של פריטי ריהוט, בין אם זה ארונות בגדים, ארונות מטבח, ארונות מסמכים ועוד.

השכרת רכב

ניווט בתל אביב בקלות: טיפים חיוניים לניידות והשכרת רכב

כשמדובר בחקר העיר התוססת תל אביב, יש חשיבות מכרעת לניידות נכונה. בין אם אתה תייר או תושב, הידיעה כיצד להתנייד ביעילות יכולה לשפר מאוד את החוויה שלך. במאמר זה נדון בכמה טיפים חיוניים להתניידות קלה בתוך תל אביב, כולל עובדות חשובות לאנשים המעוניינים לעבור דירה בתוך העיר ואפשרות לשכור רכב.